Комисиите разпределени: ГЕРБ взе 13, патриотите – 4, БСП – 3, ДПС – 2 и ВОЛЯ- 1

Снимка: Пламен Трифонов, архив

Менда Стоянова и Данаил Кирилов отново оглавяват бюджетната и правната, Петър Кънев поема икономическата

Депутатите окончателно гласуваха състава на парламентарните комисии, след като снощи ръководствата на групите направиха разпределението им.

Така, след дълги договорки и претенции от страна на патриотите те получават 4 комисии – регионалната, за младежта и спорта, за борба с корупцията и тази за контрол над приходните агенции. ДПС ще ръководят социалната комисия и транспортната комисии, БСП получи комисията по европейските въпроси, икономическата, и комисията по жалбите и връзка с неправителствените организации.

Като новобранци ВОЛЯ ще има само една комисия – за българите в чужбина.

Всички останали 13 комисии ще се ръководят от ГЕРБ.

Ето кой коя комисия ще председателства:

1. Комисия по бюджет и финанси – Менда Стоянова, ГЕРБ

2. Комисия по правни въпроси – Данаил Кирилов, ГЕРБ

3. Комисия по икономическа политика и туризъм – Петър Кънев, БСП

4. Комисия по енергетика – Делян Добрев, ГЕРБ

5. Комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление – Искрен Веселинов, ОП

6. Комисия по външна политика – Джема Грозданова, ГЕРБ

7. Комисия по отбрана – Константин Попов, ГЕРБ

8. Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред – Цветан Цветанов, ГЕРБ

9. Комисия по земеделието и храните – Десислава Танева, ГЕРБ

10. Комисия по труда, социалната и демографската политика – Хасан Адемов, ДПС

11. Комисия по образованието и науката, – Милена Дамянова, ГЕРБ

12. Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта – Славчо Атанасов, ОП

13. Комисия по здравеопазването – Даниела Дариткова, ГЕРБ

14. Комисия по околната среда и водите – Ивелина Василева, ГЕРБ

15. Комисия по транспорт, информационни технологии и съобщения – Халил Летифов, ДПС

16. Комисия по културата и медиите – Вежди Рашидов, ГЕРБ

17. Комисия по взаимодействието с неправителствените организации и жалбите на гражданите – Антон Кутев, БСП

18. Комисия по вероизповеданията и правата на човека – Красимир Велчев, ГЕРБ

19. Комисия за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика – Борис Ячев, ОП

20. Комисия по европейските въпроси и контрол на европейските фондове – Кристиан Вигенин, БСП

21. Комисия за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения – Димитър Лазаров, ГЕРБ

22. Комисия по политиките за българите в чужбина – Андон Дончев, „Воля“

23. Комисия за наблюдение на приходните агенции и борба със сивата икономика и контрабандата – Емил Димитров – Ревизоро, ОП