ЗАГЛАВИЯ

Григор Димитров загуби тежко финала в Ротердам

Колаж от sportal.bg

Първата ни тенис-ракета при мъжете Григор Димитров загуби финала на ATP 500 в Ротердам от Роджър федерер с 2:0 сега /2:6 и 2:6/ Той обаче остава четвърти в света.

Първият сет започна с гейм на нула за Григор Дмитров, Федерер изравни във втория. Двамата печелеха двоите подавания, докато в петия след грешка на нашия тенисист, Федерер проби, а в шестия затвърди пробива. Последва нов пробив за 5:2 и сетът завърши при резултат 6:2 за швейцареца.

Григор Димитров беше пробит още в първия гейм на втория сет. Последва нов пробив при третото подаване на Димитров и резултатът стана 4:1 за световния № 1. Той го затвърди с гейм на нула за 5:1, а нашият състезател взе седмия гейм. В последния Федерер спечели на 15 и с това третата си титла в Ротердам

До финала обаче Григор игра отлично и нямаше загубен сет.