Двама районни кметове в София спечелиха от първия тур, останалите отиват на балотаж

Трайчо Трайков

Двама районни кметове в София печелят изборите на първи тур, останалите в 22-та района отиват на балотаж, сочат резултатите от проведените местни избори на 29 октомври, публикувани на сайта на Централната избирателна комисия.

Избрани районни кметове на първи тур

Трайчо Трайков от „Продължаваме промяната – Демократична България“ става за втори път кмет на „Средец“ с 53,65% от вота на гражданите. Той е подкрепен от 6138 души. След него се нарежда Венцислав Банчев от ГЕРБ-СДС с 13,12% или 1501 гласа.

Другият избран районен кмет на първи тур е Димитър Божилов от „Продължаваме промяната – Демократична България“. Той ще бъде кмет на район „Триадица“ с 50,61% или 11 595 гласа. След него е кандидатът на ГЕРБ-СДС Себастиан Таджер с 13,67% или 3132 гласа.

Балотажи

Следва пълен списък на кандидатите за кметове на 22 района на София, които отиват на балотаж:

„Красно село“

Цвета Николаева – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 34,58%, 9095 гласа

Румен Русев – ГЕРБ-СДС, 17,78%, 4675 гласа

„Люлин“

Милко Младенов – ГЕРБ-СДС, 23,71% или 6250 гласа

Георги Тодоров – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 23,72%, 6251 гласа

„Студентски“

Еней Енчев – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 30,07%, 3462 гласа

Петко Горанов – независим, 22,01% или 2535 гласа

„Подуяне“

Кристиян Христов – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 27,42%, 4936 гласа

Петър Митев – ГЕРБ-СДС, 23,58%, 4245 гласа

„Сердика“

Момчил Даскалов – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 28,25%, 3283 гласа

Тодор Кръстев – ГЕРБ-СДС, 25,52%, 2966 гласа

„Лозенец“

Константин Павлов – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 40,77%, 8265 гласа

Анжелина Тотева – ГЕРБ-СДС, 16,03%, 3250 гласа

„Младост“

Ивайло Кукурин – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 36,25%, 10 971 гласа

Юлиян Пейчев – ГЕРБ-СДС, 16,45%, 4978 гласа

„Панчарево“

Евгения Алексиева – ГЕРБ-СДС, 42,57%, 4043 гласа

Николай Гюров – независим, 18,55%, 1762 гласа

„Кремиковци“

Лилия Донкова – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 41,44%, 2298 гласа

Борис Петров – ГЕРБ-СДС, 29,82%, 1654 гласа

„Възраждане“

Станислав Илиев – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 35,90%, 4277 гласа

Савина Савова – ГЕРБ-СДС – 24,06%, 2866 гласа

„Овча купел“

Ангел Стефанов – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 32,71%, 4964 гласа

Борислав Тодоров – ГЕРБ-СДС, 17,4%, 2641 гласа

„Оборище“

Георги Кузмов – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 45,03%, 4977 гласа

Йоана Драгнева – ГЕРБ-СДС, 16,96%, 1875 гласа

„Красна поляна“

Димитър Петров – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 27,11%, 3196 гласа

Иван Чакъров – ГЕРБ-СДС, 21,98%, 2591 гласа

„Витоша“

Зарко Клинков – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 34,51%, 7292 гласа

Теодор Петков – ГЕРБ-СДС, 28,71%, 6066

„Банкя“

Рангел Марков – ГЕРБ-СДС, 45,65%, 1733 гласа

Антон Бранков – „Възраждане“, 19,42%, 737 гласа

„Слатина“

Георги Илиев – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 45,99%, 9057 гласа

Борислав Борисов – ГЕРБ-СДС, 13,77%, 2711 гласа

„Надежда“

Димитър Димов – ГЕРБ-СДС, 32,97%, 5341 гласа

Румен Димитров – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 22,71%, 3679 гласа

„Илинден“

Иван Божилов – ГЕРБ-СДС, 28,28%, 2627 гласа

Емил Бранчевски – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 27,95%, 2596 гласа

„Изгрев“

Делян Георгиев – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 47,34%, 5181 гласа

Диян Стаматов – ГЕРБ-СДС, 18,07%, 1978 гласа

„Искър“ – Ясен Русев – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 25,2%, 4150 гласа

Ивайло Цеков – ГЕРБ-СДС, 21,44%, 3530 гласа

„Връбница“

Младен Младенов – ГЕРБ-СДС, 28,95%, 2267 гласа

Румен Костадинов – „Продължаваме промяната – Демократична България“, 21,19%, 2267 гласа

„Нови Искър“

Даниела Райчева, ГЕРБ-СДС, 40,57%, 3673 гласа

Владислав Владимиров – 24,48%, 2216 гласа