Ето ги всички нови депутати и евродепутати

Снимка: Пресцентър на НС

Централната избирателна комисия (ЦИК) прие решение, с което обявява избраните за народни представители в 50-ото Народно събрание. Това стана на заседание на комисията, излъчвано на официалната интернет страница.

Вчера ЦИК обяви резултатите от гласуването и разпределението на мандатите в следващия парламент.

Коалиция ГЕРБ-СДС имат 68 мандата, партия ДПС – 47, коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ – 39, партия „Възраждане“ – 38, коалиция „БСП за България“ – 19, партия „Има такъв народ“ – 16, партия „Величие“ – 13.

Крайният срок за обявяване на имената на новите народни представители бе 16 юни, неделя.

Отново през вчерашния ден ЦИК прие решение относно обявяване на избраните членове на Европейския парламент от България.

Според решението това са Андрей Ковачев, Андрей Новаков, Емил Радев, Ева Майдел и Илия Лазаров от ГЕРБ-СДС, Илхан Кючюк, Танер Кабилов и Елена Йончева от ДПС, Никола Минчев, Радан Кънев и Христо Петров от „Продължаваме промяната – Демократична България“, Петър Волгин, Станислав Стоянов и Рада Лайкова от „Възраждане“, Кристиан Вигенин и Цветелина Пенкова от „БСП за България“, както и Ивайло Вълчев от листата на „Има такъв народ“.

Вижте имената на всички депутати по райони по-долу, както и в сайта на ЦИК ТУК.

БЛАГОЕВГРАД – общо 11 мандата в НС

  • ГЕРБ – Росен Желязков, Стефан Апостолов (преференция), Костадин Стойков, Георги Иванов Георгиев
  • ДПС – Ибрахим Зайденов, Фатима Йълдъс и Ахмед Вранчев
  • ПП-ДБ – Андрей Цеков
  • Възраждане – Цвета Рангелова
  • БСП – Корнелия Нинова
  • ИТН – Станислав Богдански

БУРГАС – общо 14 мандата в НС

  • ГЕРБ – Жечо Станков, Любен Дилов, Галя Василева, Андрей Рунчев
  • ДПС – Севим Али, Ешереф Ешереф, Фатме Рамадан
  • ПП-ДБ – Николай Денков, Димитър Найденов
  • Възраждане – Борис Аладжов, Звезделина Каравелова
  • БСП – Петър Кънев
  • ИТН – Силви Петров
  • Величие – Радостин Колев

ВАРНА – общо 16 мандата в НС

  • ГЕРБ – Даниел Митов, Красен Кралев, Бранимир Балачев, Кристиан Ганчев, Павел Христов
  • ДПС – Филиз Хюсменова
  • ПП-ДБ – Даниел Лорер, Стела Николова (Преференция), Ивайло Митковски
  • Възраждане – Костадин Костадинов, Коста Стоянов, Светослав Тодоров
  • БСП – Борислав Гуцанов
  • ИТН – Тошко Йорданов, Ивайло Костадинов
  • Величие – Юлиана Матеева

ВЕЛИКО ТЪРНОВО – общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ – Костадин Ангелов, Димитър Николов
  • ДПС – Йордан Цонев
  • ПП-ДБ – Людмила Илиева
  • Възраждане – Ангел Янчев
  • БСП – Атанас Зафиров
  • ИТН – Андрей Чорбанов
  • Величие- Павлин Петров

ВИДИН – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Росица Кирова
  • ДПС – Иво Цанев
  • ПП-ДБ – Любен Иванов
  • Възраждане – Вера Александрова

ВРАЦА – общо 6 мандата в НС

  • ГЕРБ – Красен Кръстев, Мартин Харизанов
  • ДПС – Валентин Тончев
  • ПП-ДБ – Деница Симеонова
  • Възраждане – Ивайло Папов
  • БСП – Генади Събков

ГАБРОВО – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Томислав Дончев
  • ДПС – Юсеин Вейселов
  • ПП-ДБ – Явор Божанков
  • Възраждане – Даниел Петров

ДОБРИЧ – общо 5 мандата в НС

  • ГЕРБ – Деница Сачева
  • ДПС – Ертен Анисова
  • Възраждане – Константина Петрова
  • БСП – Мая Димитрова
  • ИТН – Александър Александров

КЪРДЖАЛИ – общо 5 мандата в НС

  • ДПС – Делян Пеевски, Байрам Байрам, Айтен Сабри, Павлин Кръстев, Елван Гюркаш

КЮСТЕНДИЛ – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Христо Терзийски
  • ДПС – Николай Златарски
  • Възраждане – Димчо Димчев
  • Величие – Росица Калинова

ЛОВЕЧ – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Николай Ненков
  • ДПС – Атидже Алиева-Вели
  • Възраждане – Ивелин Първанов
  • Величие – Ирена Негинова

МОНТАНА – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Румен Христов
  • ДПС – Димитър Аврамов, Надя Петрова
  • Възраждане – Петър Петров

ПАЗАРДЖИК – общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ – Екатерина Захариева, Стефан Мирев (преференция), Дафинка Семерджиева (преференция)
  • ДПС – Искра Михайлова, Небие Кабак
  • ПП-ДБ – Ивайло Шотев
  • Възраждане – Стоян Таслаков
  • БСП – Петя Цанкова

ПЕРНИК – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Георг Георгиев, Христина Георгиева (преференция)
  • ПП-ДБ – Бойко Рашков
  • Възраждане – Димо Дренчев

ПЛЕВЕН – общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ – Пламен Петров, Валери Лачовски
  • ДПС – Марио Рангелов
  • ПП-ДБ – Богдан Богданов
  • Възраждане – Кирил Тодоров
  • БСП – Георги Свиленски
  • ИТН – Христинка Иванова (преференция)
  • Величие – Христо Борисов

ПЛОВДИВ ГРАД – общо 12 мандата в НС

  • ГЕРБ – Бойко Борисов, Даниела Дженева, Георги В. Георгиев, Деница Николова,
  • ПП-ДБ – Манол Пейков (преференция), Йордан Иванов, Стою Стоев
  • Възраждане – Ангел Георгиев, Емил Янков
  • БСП – Иван Петков
  • ИТН – Танер Тюркоглу
  • Величие – Николай Марков

ПЛОВДИВ ОБЛАСТ – общо 11 мандата в НС

  • ГЕРБ – Цвета Караянчева, Младен Шишков (преференция), Иван Червенков
  • ДПС – Рамадан Аталай, Ердуан Мехмед
  • ПП-ДБ – Катя Панева
  • Възраждане – Кръстьо Врачев, Димитър Гюрев
  • БСП – Веска Ненчева
  • ИТН – Станислав Балабанов
  • Величие – Дарин Георгиев

РАЗГРАД – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Гюнай Хюсмен
  • ДПС – Хабибе Расим, Мехмед Салим, Едис Даудов

РУСЕ – общо 7 мандата в НС

  • ГЕРБ – Георги Кръстев, Николай Братованов
  • ДПС – Ализан Яхова
  • ПП-ДБ – Иван Белчев (преференция)
  • Възраждане – Златан Златанов
  • БСП – Иван Иванов
  • ИТН – Драгомир Петров

СИЛИСТРА – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Милен Делийски (преференция)
  • ДПС – Джевдет Чакъров, Левент Мемиш
  • Възраждане – Маргарита Генчева

СЛИВЕН – общо 6 мандата в НС

  • ГЕРБ – Десислава Танева, Мария Белова
  • ДПС – Хюсеин Хафъзов
  • ПП-ДБ – Татяна Султанова
  • Възраждане – Климент Шопов
  • БСП – Деян Дечев

СМОЛЯН – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Красимир Събев
  • ДПС – Хайри Садъков, Анджей Джандев
  • Величие – Лариса Савова

СОФИЯ 23 – общо 19 мандата в НС

  • ГЕРБ – Александър Иванов, Тома Биков, Николай Алгафари, Владимир Данаилов, Александър Ненков
  • ДПС – Тимур Халилов
  • ПП-ДБ – Кирил Петков, Божидар Божанов (преференция), Атанас Атанасов, Вяра Тодева, Васил Стефанов, Надежда Йорданова, Венко Сабрутев
  • Възраждане – Цончо Ганев, Виолета Кърпачева, Ивайло Чорбов
  • БСП – Христо Проданов
  • ИТН – Павела Митова
  • Величие – Георги Куков

СОФИЯ 24 – общо 13 мандата в НС

  • ГЕРБ – Рая Назарян, Христо Гаджев, Тервел Георгиев
  • ПП-ДБ – Лена Бориславова (преференция), Мартин Димитров (преференция), Петър Кьосев, Йордан Терзийски, Стоян Михалев (след като Христо Иванов напусне 50 НС)
  • Възраждане – Йордан Тодоров, Георги Иванов
  • БСП – Михаил Ставрев
  • ИТН – Иван Кючуков
  • Величие – Етиен Леви

СОФИЯ 25 – общо 14 мандата в НС

  • ГЕРБ – Йорданка Фандъкова, Анна Александрова, Лъчезар Иванов, Петър Николов
  • ПП-ДБ – Елисавета Белобрадова (преференция), Кристина Петкова, Калина Константинова, Венеция Нецова
  • Възраждане – Маргарита Махаева, Славчо Крумов, Рая Иванова
  • БСП – Калоян Методиев
  • ИТН – Петя Димитрова
  • Величие – Виктория Василева

СОФИЯ ОБЛАСТ – общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ – Младен Маринов, Валентин Милушев (преференция), Марин Маринов
  • ДПС – Цветан Енчев
  • ПП-ДБ – Александър Симидчиев
  • Възраждане – Ангел Славчев
  • БСП – Иван Ченчев
  • ИТН – Венцислав Асенов

СТАРА ЗАГОРА – общо 11 мандата в НС

  • ГЕРБ – Красимир Вълчев, Маноил Манев, Илиана Жекова
  • ДПС – Халил Летифов, Шендоан Халит
  • ПП-ДБ – Радослав Рибарски
  • Възраждане – Искра Михайлова, Даниел Проданов
  • БСП – Драгомир Стойнев
  • ИТН – Александър Вълчев
  • Величие – Красимира Нинова-Катинчарова

ТЪРГОВИЩЕ – общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ – Теменужка Петкова
  • ДПС – Джейхан Ибрямов, Неждет Шабан, Джем Яменов

ХАСКОВО – общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ – Делян Добрев, Георги Станков, Иван Минев (преференция)
  • ДПС – Станислав Анастасов, Мюмюн Мюмюн
  • ПП-ДБ – Асен Василев
  • Възраждане – Георги Георгиев
  • ИТН – Александър Марков

ШУМЕН – общо 6 мандата в НС

  • ГЕРБ – Любомир Христов
  • ДПС – Айсел Руфад, Хамид Хамид
  • ПП-ДБ – Захари Борачев
  • Възраждане – Веселин Вешев
  • БСП – Катя Кайрякова

ЯМБОЛ – общо 4 мандата

  • ГЕРБ – Димитър Иванов
  • ДПС – Димитър Николов
  • Възраждане – Никола Димитров
  • БСП – Красимир Йорданов

Бъдете първият коментирал

Оставете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *



Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.